Tolik mezi leteckými historiky a modeláři diskutovaný NIGHT REAPER (Noční žněc) velitele A-letky 1. stíhací perutě F/Lt Karla Kuttelwaschera. Námi dříve prezentovaný model byl v podobě s vrchní denní kamufláží ( ve fotogalerii jsme nechali jeden obrázek) a nyní je již po přestavbě v nočním provedení. V tomto Hurricanu dosáhl náš nejúspěšnější stíhač ve Velké Británii patnáct sestřelů při nočních akcích nad okupovanou Evropou. Emblém NIGHT REAPER stejně jako šest svastik pod kabinou, což bylo tehdy konto Karla Kuttelwaschera mělo být údajně namalováno koncem května 1942, když obdržel první DFC, kterým byl vyznamenán ještě jednou. Letoun byl 1. peruti dodán jako nový a od začátku jej používal jako osobní stroj F/Lt Karel Kuttelwascher. Životní osudy našeho nejúspějnějšiho letce zmapovali velmi pěkně přátelé ze spolku

ČEŠTÍ RAFÁCI.

Po odchodu F/Lt Kuttelwaschera k 23. peruti v červenci 1942 sloužil letoun v několika perutích RAF až do havárie 7. 11. 1942 u 532.(Turbinlite) letky. Pilot vyvázl se zraněním, ale letoun byl na odpis.

Vlevo málo kvalitní snímek Karla Kuttelwaschera se "svým" Hurricanem".
Vpravo je zmenšená ilustrace Vlastimila Suchého k českému překladu knihy pana Rogera Darlingtona "Noční jestřáb" o životních osudech nejlepšího československého stíhače Karla Kuttelwaschera. Pan Darlington byl vlastně jeho zeťem a tak mohl při psaní biografie čerpat i z dosud nikde nezveřejněných podkladů. V Británii vyšla kniha již v roce 1985, ale u nás vyjít nemohla. O její vydání se postaralo po změně poměrů u nás chebské nakladatelství Svět křídel roku 1993.

Mělo se opravdu za to, že fotografie vlevo nahoře je jediná, která zachycuje československé stíhací eso se svým Hurricanem, ale podařilo se objevit další dva snímky a ty představuji dole.